FVBUSICOULOUR 15
Ficha membro

 

 

 



PARDO FERNáNDEZ, JUAN CARLOS

Departamento:
Universidade: UVIGO
Teléfono: (+34)986813505
Correo electrónico: Este enderezo de correo-e está a ser protexido de programas autómatas de envío de correo non sedexado, precisas activar o JavaScript para velo
Páxina persoal: http://webs.uvigo.es/juancp/

PUBLICACIÓNS

Atopáronse 9 rexistros.

1) Heuchenne, C. and Pardo Fernández, Juan Carlos (2012). Testing for one-sided alternatives in nonparametric censored regression TEST Vol. 21, pp. 498-518 Google Scholar

2) González-Manteiga, W.; Pardo Fernández, Juan Carlos and Van Keilegom, I. (2011). ROC curves in nonparametric location-scale regression models Scandinavian Journal of Statistics Vol. 38, pp. 169-184 Google Scholar

3) Dette, H.; Pardo Fernández, Juan Carlos and Van Keilegom, I. (2009). Goodness-of-fit tests for multiplicative models with dependent data Scandinavian Journal of Statistics Vol. 36, pp. 782-799 Google Scholar

4) Neumeyer, N. and Pardo Fernández, Juan Carlos (2009). A simple test for comparing regression curves versus one-sided alternatives Journal of Statistical Planning and Inference Vol. 139, pp. 4006-4016 Google Scholar

5) Crujeiras, R. and Pardo Fernández, Juan Carlos (2008). Winfried Stute investido honoris causa pola Universidade de Santiago de Compostela Boletín de la SGAPEIO Vol. 29, pp. 2-8 Google Scholar

6) Pardo Fernández, Juan Carlos; Van Keilegom, I. and González-Manteiga, W. (2007). Testing for the equality of k regression curves Statistica Sinica Vol. 17, pp. 1115-1137 Google Scholar

7) Pardo Fernández, Juan Carlos; Van Keilegom, I. and González-Manteiga, W. (2007). Goodness-of-fit tests for parametric models in censored regression The Canadian Journal of Statistics Vol. 35(2), pp. 249-264 Google Scholar

8) Pardo Fernández, Juan Carlos (2007). Comparison of error distributions in nonparametric regression Statistics & Probability Letters Vol. 77, pp. 350-356 Google Scholar

9) Pardo Fernández, Juan Carlos and Van Keilegom, I. (2006). Comparison of regression curves with censored responses Scandinavian Journal of Statistics Vol. 33, pp. 409-434 Google Scholar

 
Voltar